Olej roucou – piękne włosy niezależnie od wieku

Starzejemy się z każdym dniem. To naturalny, nieunikniony proces. Wolne rodniki obchodzą się bezlitośnie z komórkami naszej skóry, grawitacja ciągnie ją do dołu, słońce i inne niekorzystne czynniki atmosferyczne dodatkowo wyniszczają naszą skórę i włosy. Na twarzy powstają zmarszczki, a włosy zaczynają wypadać, słabną, stają się łamliwe, szorstkie i coraz trudniej jest nad nimi zapanować, a co więcej – zaczynają siwieć. Zmiany w naszym organizmie są nieuniknione, ale jeśli zaczniemy stosować profilaktykę anty – aging uda nam się spowolnić starzenie skóry i włosów.

olejowanie-wlosow.jpgIdealnym remedium na upływ czasu jest dosyć niespotykany, ale niezwykle skuteczny naturalny olejek, zwany olejkiem roucou. Olejek ten jest wytwarzany z nasion, które rodzi drzewo Roucou (inaczej zwane Arnotą Właściwą). Olej roucou stanowi dodatek do kosmetyków właściwościach antystarzeniowych, ale przede wszystkim używa się go na włosy i skórę głowy.

Regularnie używany do olejowania włosów olejek sprawi, że włosy nabiorą na nowo blasku i wigoru: staną się sprężyste, zyskają ładny wygląd, ich kolor wzmocni się, a pukle przestaną być matowe. Panie, które mają problem z wypadającymi włosami, również pokochają olejek roucou. Dba on bowiem nie tylko o włosy wzdłuż całej ich łodygi. Wzmacnia i odżywia on również skórę głowy. Dzięki temu pukle przestają wypadać, cebulki włosów są odżywione i wzmocnione, a pukle mogą rosnąć silne i zdrowe. Olejek roucou ochroni również włosy przed wysokimi temperaturami i wszelkimi mechanicznymi uszkodzeniami, jakie same fundujemy włosom np. podczas stylizacji. Jeśli już wspominamy o stylizacji, warto nadmienić, że olej roucou znacznie przyspiesza suszenie włosów i sprawia, że pukle dużo łatwiej jest wymodelować.

Olejowanie włosów za pomocą olejku roucou jest bardzo proste. Olejek (około 5 ml) należy nałożyć na suche lub zwilżone lekko włosy. Okryć włosy czepkiem lub folią, owinąć g głowę ręcznikiem (naturalne olejki lubią ciepło) i… czekać. Po minimum godzinie olejek należy zmyć z włosów delikatnym szamponem. Gotowe! Olejowanie za pomocą oleju roucou należy wykonywać minimum raz w tygodniu. Regularnie stosowany zapewni wspaniałe rezultaty w postaci zdrowych, pięknych pukli.